Kontakt
Kontakt
URZĄD MIASTA I GMINY BIEŻUŃ
ul. Warszawska 2
09-320 Bieżuń
tel: (23) 657 80 56
fax: (23) 657 80 39
e-mail: umig@biezun.pl
www.biezun.pl
www.bip.biezun.nv.pl
Treść strony
NIE KUPUJ TYLKO ADOPTUJ!
Zachęcamy do odwiedzin Ostoja Czworonoga Schronisko w Wągrodnie, gdzie przebywają pieski odłowione z terenu Gminy Bieżuń.
Adopcja psa ze schroniska to ogromna szansa dla czworonoga, który już wystarczająco dużo przeszedł. Nowy dom, kochający bliscy, poczucie bezpieczeństwa i opieka to drugie i lepsze życie dla pupila. Psy są znane z tego, że przynoszą wiele radości, miłości i pozytywnej energii do życia swoich właścicieli. Opieka nad psem może być doskonałym sposobem na poprawę samopoczucia, redukcję stresu i poczucia samotności. Posiadanie psa to także motywacja do regularnych spacerów, aktywności fizycznej i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Psów schroniskowych jest mnóstwo - od małych po większe, od młodszych po starsze, od aktywnych po leniuchy. Wybór odpowiedniego towarzysza pasującego do stylu życia, preferencji i osobowości właściciela nie będzie więc problemem.
My polecamy do adopcji wszystkie pieski znajdujące się w Schronisku Ostoja Czworonoga w Wągrodnie ale w szczególności pieski z Gminy Bieżuń:
- BURA https://schroniskoostoja.org/bura
- KLOTKA https://schroniskoostoja.org/klotka
DAJMY PIESKOM ZE SCHRONISKA NOWE, LEPSZE ŻYCIE!!!
Dodatkowo apelujemy NIE WYRZUCAJ PRZYJACIELA!
Miesiące letnie – lipiec i sierpień, są najgorszym okresem dla zwierząt. Tysiące psów jest wyrzucanych z domów przed i w okresie wakacyjnym. Statystyki pokazują, że w okresie letnim odnotowuje się wzrost zjawiska porzucania zwierząt domowych o 30 %.
Wakacje to piękny czas na spędzenie urlopu z rodziną, niestety dla niektórych zwierząt to czas utraty domu, właściciela, pożywienia, a niejednokrotnie życia. Bezwzględni właściciele, chcąc pozbyć się „problemu” przed wyjazdem na wakacje, przywiązują swojego psa lub kota do drzewa, nierzadko w miejscach odludnych, gdzie zwierzę ma minimalne szanse na odnalezienie przez przypadkowego przechodnia. Zdarzają się przypadki wywiezienia i wyrzucenia zwierzęcia z samochodu z dala od domu, czasem nawet już w czasie podróży. Pomimo apeli środków masowego przekazu dotyczących zjawiska porzucania zwierząt, problem ten w dalszym ciągu występuje.
Przypominamy, porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje kwalifikowane jest jako znęcanie się nad zwierzętami czyli zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień. Ustawa o ochronie zwierząt jednoznacznie kwalifikuje przedmiotowy czyn – znęcanie się nad zwierzęciem, jako przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3, a w szczególnych przypadkach do lat 5 i obligatoryjną grzywną od 1 tys. do 100 tys. złotych.
Pamiętajmy, że porzucone zwierzę nie rozumie sytuacji, która je spotkała i zawsze będzie kochało i czekało dotychczasowego właściciela.